• Our Representatives
    Reisenthel and Vaude.
  • Bagitgo.com is online
    In 2017, Sky Marketing created the E-Commerce bagitgo brand in the digital channel, taking into consideration the changing consumer demands and different sales channels in the retail sector.
Our brands
  • Sky Marketing, has been the representative of Vaude, the leading German brand in packs and bags, in Turkey since November 2016. It is one of the leading European producers, which has Green Shape certification.
  • Reisenthel, which has been operating in Germany since 1971, is the # 1 brand in Europe in the entire bag range with its innovative, functional and easy-to-carry bags for daily life!
  • In 2017, Sky Marketing created the E-Commerce bagitgo brand in the digital channel, taking into consideration the changing consumer demands and different sales channels in the retail world.
Corporate

Gökyüzü Pazarlama, 12 yıldır en seçkin valiz ve çanta markalarının Türkiye temsilcisidir. 

2019 Mayıs ayı itibari ile Gökyüzü Pazarlama yeni markası olan %100 İtalyan FPM Milano’nun Türkiye temsilcisi olmuştur. Polikarbon ve aluminyum materyallerden üretilen valiz modelleri, Beymen Zorlu ve Beymen İstinye Park Türkiye’de satılmaktadır.  Gökyüzü Pazarlama merkez showroomunda da sergilenen FPM Milano valizleri için, satış sonrası destek ve teknik servis hizmeti de vermektedir.

2019 yılı itibari ile bir diğer İtalyan markası olan Tecknomonster ve Orobianco; Gökyüzü Pazarlama aracılığı ile Türkiye’ye gelmiştir. Titanyum’dan üretilen Tecknomonster valizleri ve limonta naylonundan üretilen Orobianco çantaları Bagitgo Concept Store Caddebostan’da, #çantayadairherşeyin herşeyin yer aldığı www.bagitgo.com websitesinde Vaude çantaları satılmaktadır. Kısa bir zaman içinde diğer satış noktalarında da yerini alacaktır.

Read more